بالا

👃📌۱۰ نکته مهم چسب زدن بینی!!

فهرست مطالب
 1. 👃📌۱۰ نکته مهم چسب زدن بینی!!
  1. آموزش کامل چسب زدن بینی
  2. طریقه صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی
  3. اشتباهات چسب زدن بینی
  4. بهترین مدت برای چسب زدن بینی
  5. جوش زدن زیر چسب بینی
  6. آموزش چسب زدن بینی استخوانی
  7. مدت زمان چسب بینی استخوانی
  8. طریقه چسب زدن بینی گوشتی
  9. مدت چسب زدن بینی گوشتی
  10. چسب زدن بینی در دوران بارداری
  11. چسب زدن بینی به مدت طولانی
  12. چسب زدن به بینی بعد از تزریق کورتون
  13. چسب زدن بینی بعد از پلاسما جت
  14. چسب زدن بینی بعد از پلکسر
  15. چسب زدن بینی بعد از فیلر
  16. چسب زدن بعد سوهان کشی بینی
  17. چسب زدن به روش دکتر حسنانی
  18. نحوه چسب زدن بینی دکتر پیمان برومند
  19. چسب زدن بینی به روش دکتر سهرابی
  20. چسب زدن به روش دکتر حسینی
  21. چسب زدن بینی به روش دکتر رجب پور
  22. نحوه چسب زدن بینی دکتر حسین ختمی
  23. چسب زدن دکتر خالقی
  24. چسب زدن دکتر منافی
  25. نحوه چسب زدن بینی دکتر طرزی
  26. چسب زدن بینی دکتر بشارتی زاده
  27. نحوه چسب زدن بینی دکتر شهاب خسروی
  28. چسب زدن بینی دکتر سماواتی فرد
  29. نحوه چسب زدن بینی دکتر جهاندیده
  30. نحوه چسب زدن بینی دکتر ساریخانی
  31. نحوه چسب زدن بینی دکتر صوفی زاده
  32. چسب زدن بینی دکتر مجید کاظمی
  33. چسب زدن بینی دکتر مفرد
  34. چسب زدن بینی بعد از آنزیم

آموزش کامل چسب زدن بینی

یکی از مراحلی که تاثیر مستقیم بر نتیجه عمل بینی دارد، چسب زدن بینی میباشد. در این صفحه تلاش کردیم تمام نکات مهم در رابطه با چسب زدن بینی را به شما بگوییم.
برخی افراد سوال میکنند که بهترین روش برای چسب زدن بینی بعد از عمل چیست؟ و یا اینکه کدام مدل چسب زدن بینی اثر گذاری بیشتری دارد؟ ما اینجا هستیم تا به سوالات شما پاسخ بدهیم و چسب زدن بینی را به همراه ویدیو و تصاویر آموزشی به شما نشان دهیم. هم چنین در ادامه فیلم آموزشی چسب زدن بینی توسط چند جراح مطرح کشور را برای شما آورده ایم.
در ابتدا نیاز است تا مقداری در مورد دلیل چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی صحبت کنیم؛
چسب زدن بینی بعد از عمل برای چیست؟
همانطور که میدانید در طی عمل راینوپلاستی پوست بینی از بافت اسکلت زیرین جدا میشود. این جداسازی با هدف بهبود و زیباسازی اسکلت استخوانی و غضروفی بینی میباشد. پس از عمل زمان نیاز است تا پوست بینی به بافت های زیرین اصطلاحا جوش بخورد. چسب زدن به بینی بعد از عمل باعث میگردد پوست بینی در جای خود به بافت های زیرین جوش بخورد و محکم شود. اما این تنها فایده ی چسب زدن نیست. یکی دیگر از خواص چسب زدن به بینی کاستن یکنواخت تورم در ناحیه بینی میباشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که چسب زدن باید اصولی و صحیح انجام گیرد، مثلا چسب زدن بافشار بیش از حد نه تنها به کاستن ورم کمک نمیکند بلکه به فرم نهایی بینی آسیب خواهد زد. در ادامه در قسمت اشتباهات چسب زدن بینی مفصل تر توضیح داده میشود. یکی دیگر از خواص چسب زدن بینی که شاید بتوان گفت از خواص فرعی میباشد، این است که با چسب زدن به بینی در واقع به اطرافیان هشدار میدهید که با احتیاط از کنار شما عبور کنند.

طریقه صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی

اولین مطلبی که باید در این مورد گفت انتخاب چسب مناسب برای بینی میباشد. سوالی که بسیار از زیباجویان میپرسند این است که از کدام چسب استفاده کنیم؟ بهترین چسبی که تابحال نتیجه مطلوبی در این زمینه به همراه داشته، برند میکروپور است. بهتر است چسب کاغذی با پهنای ۱-۱.۲۵ سانتیمتری از شرکت میکروپور 3M را از داروخانه معتبر تهیه کنید. مهم است که چسب خاصیت ضدحساستی داشته باشد. ایجاد خارش یا سوزش در ناحیه بینی بخصوص در روزهای ابتدایی بعد از عمل میتواند نتایج بدی به همراه داشته باشد.
در ادامه به مراحل چسب زدن میپردازیم؛


 • ابتدا نیاز است تا صورت خود را به آرامی و خوب با شوینده ی مناسب پوست‌تان بشویید.

 • سپس با پد الکلی پوست‌تان را تمیز کنید.

 • حدود ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا پوست‌تان کاملا خشک شود.

 • حالا نوبت به آماده کردن تکه های چسب میباشد. بسته به اندازه ی بینی‌تان مانند تصویر برش های چسب را آماده کنید.(تصویر مناسب)

 • آینه ی مناسبی انتخاب کنید و حالا در برابر آن شروع کنید به چسب زدن.

 • از بالای بینی شروع کنید، تکه های ۳ تا ۴ سانتی را به قسمت بالای بینی بزنید.

 • چسب بعدی را به مقدار پایینی چسب قبلی بزنید، مانند تصویر مقابل. (تصویر چسب زدن).

 • بعد از چسب های ۳ سانتی باید به سراغ چسب ۱۲ سانتی بروید که قرار است به حالت U شکل زده شود.

 • وسط تکه چسب را به قسمت زیرین بینی بچسبانید و ادامه را به سمت بالا هدایت کنید.

 • حالا نوبت به لایه دوم چسب هاست که نقش حمایتی برای چسب U شکل را دارند.

 • حالا ۲ تا ۳ تکه چسب را به نحوی که گفته شد از قسمت بالای بینی بر روی چسب U شکل میزنیم.


توجه داشته باشید که ممکن است روش چسب زدن در بیماران مختلف، متفاوت باشد و این وابسته به نوع بینی و مشکلیست که در بینی فرد وجود دارد. طریقه ای که گفته شد برای زیباجویانی است که بینی با تیغه صافی دارند و مشکل خاصی در بینی شان وجود ندارد.

نکته ! در هنگام زدن چسب کافیست چسب را آهسته لمس کنید. هرگونه فشار آوردن به پوست بینی میتواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. بهتر است از پزشک جراح خود نحوه چسب زدن بینی را بخواهید که به شما آموزش دهد. در ادامه ویدیوی آموزش چسب زدن بینی از برخی از جراحان را برای شما آماده کرده ایم.

نکته! بهتر است پیش از تعویض چسب بینی صورتتان را با آب گرم بشویید تا چسب راحتتر از روی پوست برداشته میشود. در صورتیکه هنگام کندن چسب ، پوست صورت بالا بیاید ممکن است تورم را افزایش دهد و روند بهبودی را با مشکل مواجه سازد.

اشتباهات چسب زدن بینی

اولین موردی که شایع است میزان فشاری است که در هنگام چسب زدن به بینی وارد میکنیم. در صورتیکه چسب را آنقدر شل بزنید که هیچ احساسی در بینی ایجاد نکند و یا آنقدر سفت بزنید که هنگامی که چسب را برمیدارید جای آن بر بینی باقی بماند میتواند آسیب زا باشد و عوارضی به همراه داشته باشد.
در صورتیکه چسب بینی را شل بزنید مانند این است که چسبی نزده اید و ورم بینی برای مدت بیشتری باقی خواهد ماند و امکان ایجاد اسکار هم افزایش میابد.
مورد بعدی این است که چسب زدن به بینی را برای مدت طولانی ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که طولانی چسب زدن (بیش از زمانی که پزشک تجویز کرده) اثر مثبتی بر نتیجه عمل بینی به همراه نخواهد داشت و بالعکس ممکن است به پوست بینی آسیب بزند و ظاهر بینی را خراب کند.
توجه داشته باشید میزان فشاری که در چسب زدن به بینی وارد میکنید باید به یک اندازه باشد. یکی از عوارض شایعی که ممکن است به همراه داشته باشد این است که یک طرف بینی ورم بیشتری نسبت به طرف دیگر پیدا کند.

بهترین مدت برای چسب زدن بینی

معمولا به زیباجویان توصیه میشود حداقل ۲ هفته چسب بینی زده شود.
بهترین مدت زمان چسب زدن بینی استخوانی ۴ هفته میباشد. بهتر است یک یا دو بار هفته چسب بینی استخوانی را تعویض کنید.
بهترین مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بهتر است بیش از مدت چسب زدن به بینی استخوانی باشد. مقدار توصیه شده برای بینی گوشتی در حدود ۶ تا ۸ هفته میباشد
بهترین زمان برای تعویض چسب بینی فاصله زمانی ۳ روز میباشد. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد یکی از دلایلی که بهتر است چسب بینی زده شود کاهش ورم بینی میباشد. اگر با فواصل کوتاه چسب تعویض گردد تاثیر آن بر تورم بینی برعکس خواهد شد و ورم بینی را بیشتر خواهد کرد.
اگر بخواهیم در مورد بهترین مدت برای چسب زدن بینی صحبت کنیم باید بگوییم مدت مشخص و معینی ندارد! زیرا مدت چسب زدن بینی کاملا به ضخامت پوست و نحوه جراحی بستگی دارد. در صورتیکه پوست بینی ضخامت کمی داشته باشد توصیه نمیشود بیش از ۲ هفته به چسب زدن ادامه دهد. اما در صورتیکه بینی گوشتی با ضخامت پوست بالایی باشد بهتر است مدت بیشتری ادامه یابد تا اینکه تورم بینی زودتر از بین برود.
نکته! توجه داشته باشید که برای اطلاع از نحوه ی چسب زدن بینی و مدت چسب زدن بینی حتما از جراح خود سوال بفرمایید تا اینکه نتیجه ی مطلوبی از عمل بینی بگیرید.

جوش زدن زیر چسب بینی

یکی از عوارضی که ممکن است در موازات عمل بینی و چسب زدن های پس از آن به وجود بیاید جوش های زدن های بینی میباشد. جوش زدن بینی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله استرس پیش از عمل، گچ بینی، چسب بینی و … بهتر است ابتدا به دنبال دلیل جوش زدن باشید.
اکثر مواقع دلیل جوش زدن چسب زدن های پس از عمل میباشد،‌ زیرا مانع از خروج چربی از پوست بینی میشود. یکی از راه های مطلوب برای جلوگیری از ایجاد جوش استفاده از تونر پاک کننده صورت میباشد. بهتر است در هنگام تعویض چسب بینی پس از شستن صورت از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید.
امروزه محصولات متعددی برای جلوگیری از جوش زدن به بازار آمده از جمله ژل ضد جوش، اسکراب های ضد جوش و …
پیشنهاد میشود راه حل مناسب را از پزشک خود بخواهید.

آموزش چسب زدن بینی استخوانی

ابتدا صورت تان را بشویید سپس با الکل پوستتان را تمیز کنید. بهتر است چسب اول را بالاتر از نوک بینی بزنید به نحوی که نوک بینی را نپوشاند. چسب دوم را در میانه چسب قبلی به سمت بالا بزنید.
مراقب باشید فشار زیادی در هنگام زدن چسب به بینی وارد نکنید.
نکته! سوراخ های بینی را نپوشانید!
به همین ترتیب چسب زدن را تا بالای بینی ادامه دهید و سپس چسب یو شکل را بر روی آن بزنید. بهتر است ۲ تکه چسب کوتاه هم برای استحکام چسب یو شکل بر روی آن بزنید. این روش توصیه شده برای چسب زدن بینی استخوانی میباشد. (ویدیو)

مدت زمان چسب بینی استخوانی

مدت زمان چسب زدن بینی استخوانی به نوع پوست بینی وابسته است ولی معمولا نسبت به بینی گوشتی مدت زمان کمتری برای چسب زدن نیاز دارند. اکثر بینی های استخوانی پوست های نازکتری به نسبت بینی گوشتی دارند . در صورتیکه بینی شما از نوع استخوانی با پوست معمولی میباشد بهتر است حدود یک ماه به چسب زدن ادامه دهید.

نکته! حتما نظر پزشک جراح خود را در این باره بپرسید.

طریقه چسب زدن بینی گوشتی

طریقه چسب زدن بینی گوشتی و بینی استخوانی تفاوت جدی با هم ندارند و بیشتر بحث بر مدت زمان زدن چسب میباشد. البته مهم است که جراح شما با توجه به تغییراتی که در بینی شما داده کدام شیوه چسب زدن را برای شما مناسبتر بداند. بهتر است ابتدا پوست بینی را تمیز کنید و سپس با کمک پد الکلی چربی باقیمانده را از بین ببرید توجه داشته باشید که به آرامی این کار را انجام دهید. سپس یک چسب یو شکل (نعلی) در دو طرف بینی خود بزنید همانطور که در تصویر میبینید سپس از چسب های کوتاهتر برای فیکس کردن چسب بلند استفاده کنید.

مدت چسب زدن بینی گوشتی

اگر بینی گوشتی شما پوست ضخیمی دارد بهتر است چسب زدن را تا حدود ۸ هفته ادامه دهید. توجه داشته باشید که چون قرار است مدت طولانی چسب زدن به بینی تان را ادامه دهید حتما از چسب با کیفیت استفاده کنید که خارش و سو زش برای بینی تان ایجاد نکند.

بهترین روش چسب زدن بینی کدام است؟

زیباجوی عزیز بهترین روش برای چسب زدن بینی، روشی است که جراح شما پیشنهاد میکند، زیرا مدل چسب زدن بینی باید متناسب با کارهایی باشد که طی عمل روی بینی شما انجام شده است.

آیا چسب زدن بینی در خانه کار درستی است یا باید به پزشک مراجعه کرد؟

بهتر است زمانی که نزد جراح می‌روید به طور کامل به مراحل چسب زدن دقت کنید و بخاطر بسپارید تا نیاز نباشد به دفعات به مطب مراجعه کنید.

آیا چسب زدن بینی فقط شب ها درست است؟

معمولا چسب زدن فقط در طی شب برای زمانی پیشنهاد میشود که حداقل یک ماه (البته بستگی به ضخامت پوست بینی دارد) به طور کامل چسب بینی را زده باشید. در کنار فوایدی از قبیل مهار کردن تورم، چسب زدن بینی باعث میگردد که اطرافیان با احتیاط بیشتری به شما نزدیک شوند تا آسیبی به بینی شما وارد نشود.

آیا چسب زدن بینی بعد از یک سال فایده دارد؟

معمولا چسب زدن بینی با هدف جوش خوردن پوست بینی به ساختار زیرین صورت میگیرد و از این طریق است که به کاهش تورم کمک میکند. زمانی که مدت زیادی از عمل بینی گذشته باشد چسب زدن بینی اثر ماندگاری بر تورم نخواهد داشت. در صورتیکه ورم بینی شما هنوز هم باقی مانده بهتر است از درمان های دیگر کمک بگیرید.

چسب زدن بینی تا چند ماه تاثیر دارد؟

مدت زمان چسب زدن بینی بستگی به جنس پوست بینی دارد. بازه مطلوب بین ۲ هفته تا ۱ ماه میباشد. بیش از این مدت فقط در صورتی توصیه میشود که با نظر پزشک باشد.

آیا چسب زدن به بینی بدون عمل فایده ای دارد؟

چسب زدن به بینی با هدف پیوند بهتر پوست بینی به ساختار زیرین می‌باشد و به این سبب هست که ورم بینی را کاهش میدهد. حال اگر بدون عمل جراحی اقدام به چسباندن چسب روی بینی نمایید عملا فایده ای در جهت کوچک کردن بینی نخواهد داشت.

آیا روش چسب زدن بینی عروسکی با سایر مدل ها متفاوت است؟

با توجه به اینکه در مدل بینی عروسکی و یا همان فانتزی، نوک بینی سربالاست ممکن است در این مدل نیاز باشد تا چسب طولی را کمی با فشار بیشتری روی بینی بچسبانید. اما توجه داشته باشید که هرگز این کار را نباید با اجازه پزشک انجام داد زیرا ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

چسب زدن بینی در دوران بارداری

ابتدا نیاز است کمی در این باره صحبت کنیم که چرا در دوران بارداری بینی دچار بارداری میشود؟! البته بهتر است بگوییم کل بدن دچار تورم میشود و نه فقط بینی !
در دوران بارداری در حدود ۲ لیتر به حجم خون اضافه میگردد و عروق هم کمی گشاد میشوند، همچنین از این عروق کمی مایع خارج میشود که باعث تورم میگردد.
پس از زایمان در حدود ۱ لیتر خون از دست میرود و ۱ لیتر حجم خونی که باقیمانده به تدریج و در طول ۸ هفته کاهش میابد. تورم به وجود آمده در طول بارداری تا حدود ۸ هفته پس از زایمان از بین میرود.
بعضی از افراد نگران این هستند که تغییرات مثبتی که با عمل بینی به دست آمده با ورم های بارداری از بین برود! توجه داشته باشید بارداری باید زمانی انجام گیرد که بینی شکل گرفته و به طور کامل اسکلت بینی محکم شده باشد. در این شرایط تورم بارداری فقط یک تغییر موقتی در ظاهر بینی ایجاد میکند و عوارض دائم به همراه ندارد.
چسب زدن در دوران بارداری ممکن است کمی از ورم بینی کم کند ولی تورم سایر اجزای صورت را نمیتوانید کم کنید. پس بهتر است به چسب زدن بینی در دوران بارداری به عنوان یک راه حل دائم نگاه نکنید.
بهتر است استرس تورم را از سر بیرون کنید و از دوران بارداری لذت ببرید و اطمینان داشته باشید که این تورم گذراست.

چسب زدن بینی به مدت طولانی

گاهی بنا به نحوه ی عمل بینی جراح صلاح میبیند که برای مدتی بیش از ۲ ماه اقدام به چسب زدن بینی نمایید. در این هنگام بهتر است به توصیه های جراح عمل کنید و به سراغ انتخاب چسب مرغوب بروید تا چسب زدن های طولانی باعث نگردد تا پوست بینی شما دچار ضایعه گردد.

چسب زدن به بینی بعد از تزریق کورتون

برخی افراد پس از عمل بینی برای کاهش تورم به تزریق کورتون نیز نیاز پیدا میکنند. برای مثال افرادی که بینی گوشتی با پوست ضخیم خصوصا در ناحیه نوک بینی دارند، افرادی که مراحل کاهش تورمشان به کندی پیش میرود و افرادی که عمل ترمیم بینی انجام داده اند.
برای این قبیل افراد معمولا پس از گذشت ۲ماه و یا گاها ۴ ماه از عمل بینی تزریق کورتون در بینی انجام میگیرد. تعداد دفعات تزریق کورتون بستگی به شرایط بیمار دارد معمولا با یکبار تزریق نتیجه خوبی گرفته میشود ولی ممکن است در مواردی به بیش از ۱ بار تزریق نیاز باشد.
یکی از مراقبت هایی که به کاهش تورم بینی کمک زیادی میکند چسب زدن به بینی میباشد، توصیه میشود چسب زدن به بینی بعد از تزریق کورتون را به روش اصولی ادامه دهید تا هرچه زودتر تورم کاهش یابد و شکل نهایی بینی شما نمایان شود.

چسب زدن بینی بعد از پلاسما جت

پلاسماجت بینی روشی است که برای فرم دهی و کوچک کردن بینی بخصوص بینی های گوشتی انجام میشود. این روش با عمل زیبایی بینی متفاوت است و نیاز به برش و بخیه ندارد. بنا به تجویز متخصص بعد از چند جلسه نتیجه درمان نمایان میشود. اثرگذاری پلاسما جت به این صورت است که با کمک این دستگاه آب و چربی بین بافت غضروف بینی و پوست تبخیر میشود که همین امر باعث فرم دهی و لیفت بینی میگردد.
همانطور که تا اینجا متوجه شدید عملیات پلاسما جت بر روی پوست بینی انجام میشود و تورم احتمالی هم ناشی از تحریکاتی است که بر روی پوست بینی ایجاد شده است. چسب زدن بینی بعد از پلاسما جت نه تنها کمکی به رفع تورم بینی نمیکند بلکه ممکن است به نتیجه ی نهایی هم آسیب بزند.

چسب زدن بینی بعد از پلکسر

دستگاه پلکسر با دستگاه پلاسما جت تفاوت های زیادی دارد اما در این نکته اشتراک دارند و آن هم اینکه خاصیت اصلاح پوست و رفع مشکلات پوستی برای بینی های گوشتی را داراهستند و بر ساختار بینی اثر گذار نیستند. پس مانند مورد قبلی به چسب زدن بینی بعد از پلکسر نیاز نیست.

چسب زدن بینی بعد از فیلر

یکی دیگر از درمان هایی که برای اصلاح فرم بینی انجام میشود تزریق فیلر میباشد. این تزریق معمولا برای اصلاح شکل تیغه بینی انجام میشود. یکی از مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی چسب زدن میباشد که بسیار حائز اهمیت است که در هنگام تعویض چسب بینی فشاری به بینی وارد نکنید. بهتر است چسب بینی را ۳ روز یکبار تعویض کنید و در هنگام کندن چسب به حمام بروید و با آب گرم (داغ نباشد) شستشو بدهید تا اینکه چسب ها آسان تر کنده شوند.
بهتر است تا ۳ هفته بعد از تزریق فیلر به چسب زدن ادامه دهید.
ابتدا چسبی به طول ۴ سانتیمتر زیر بینی و سپس ۳ چسب به طول ۳ سانتیمتر به شکل عرضی روی بینی بزنید (چیدمان چسب ها باید به صورت پلکانی باشد که نصف چسب بعدی روی چسب قبلی قرار بگیرد.) دقت داشته باشید چسب هایی که به صورت عرضی روی بینی زده میشود نباید فشاری به بینی وارد کند ولی چسب طولی زیرین بینی باید کمی با فشار زده شود تا خاصیت لیفت کنندگی داشته باشد.
بهتر است چسب زدن بینی بعد از فیلر را تا حدود ۳ هفته ادامه دهید.

چسب زدن بعد سوهان کشی بینی

یکی از روش های از بین بردن قوز روی بینی (غالبا بینی های استخوانی) سوهان کشی میباشد که تحت بیحسی انجام میشود و نیازی به بیهوشی نمیباشد. پس انجام سوهان کشی که بدون عمل باز راینوپلاستی انجام شده باشد نیاز به چسب زدن بینی میباشد. بهتر است تا حدود ۱ هفته پس از سوهان کشی چسب بزنید.
چسب زدن بعد از سوهان کشی بینی مشابه چسب زدن بعد از راینوپلاستی میباشد که پیش‌تر آموزش داده شد.
توصیه میشود طریقه چسب زدن بینی را از جراح خود جویا شوید.

چسب زدن به روش دکتر حسنانی

آموزش چسب زدن بینی به روش دکتر حسنانی؛


 • مرحله اول ؛ شستشوی بینی و گونه ها با شوینده و یا تمیز کردن با الکل

 • مرحله دوم ؛ خشک کردن پوست با یک حوله نرم به روش گذاشتن و برداشتن (پوست را نکشید) و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا پوست بینی کاملا خشک شود.

 • مرحله سوم ؛ از جاچسبی برای نگهداشتن چسب استفاده کنید

 • مرحله چهارم ؛ یک چسب بلند به صورت U شکل در زیر بینی بزنید(طوری که جلوی سوراخ ها را نگیرد ،‌ دو انتهای چسب باید تا نزدیکی چشم ها بالا بیاید)

 • مرحله پنجم؛ ۴ قطعه چسب به صورت عرضی و به شکل پلکانی روی بینی بزنید.

نحوه چسب زدن بینی دکتر پیمان برومند

آموزش چسب زدن بینی به روش دکتر پیمان برومند؛
چسب مورد تایید دکتر برومند، چسب ۱ سانتیمتری 3M میباشد.


 • مرحله اول ؛ شستشوی صورت با آب و صابون ، به آرامی . سپس تمیز کردن پوست با پد الکلی.

 • مرحله دوم؛ برش ۶-۸ تکه چسب به طول ۴ سانت و دو قطعه چسب به طول ۱۲ سانت.

 • مرحله سوم؛ از بالای بینی شروع به زدن چسب های عرضی کنید به این صورت که نیمی از چسب قبلی زیر چسب بعدی قرار بگیرد و حالت پلکانی پیدا کند.

 • مرحله چهارم؛ چسباندن تکه چسب بلند به حالت U شکل (توجه داشته باشید قسمت وسط چسب باید زیر نوک بینی قرار بگیرد و بر روی سوراخ های بینی را نپوشاند) چسب بلند بعدی را نیز بر روی چسب قبلی بزنید.

 • مرحله پنجم ؛ زدن چسب های عرضی این بار از پایین بینی.

نکته! در هنگام برداشتن چسب ها توجه داشته باشید که زیر دوش آب گرم چسب ها نرم شده باشند تا به راحتی از روی پوست برداشته شوند. توصیه دکتر برومند در رابطه با زمان مناسب برای تعویض چسب ؛ در صورتیکه پوست معمولی دارید یک روز درمیان و در صورتیکه پوست چرب دارید میتوانید هرروز چسب بینی تان را تعویض کنید. در این میان نیز بهتر است ۲ الی ۳ ساعت اجازه دهید پوست بینی تان هوا بخورد.

چسب زدن بینی به روش دکتر سهرابی


 • مرحله اول ؛ از بالای بینی شروع به زدن چسب های عرضی میکنیم.

 • مرحله دوم ؛ تکه چسبی که کمی بزرگتر از تکه های قبلی است را به زیر بینی میزنیم.

 • مرحله سوم ؛ مرحله ی قبل را دوباره تکرار میکنیم.

 • مرحله چهارم ؛ دو تکه چسب روی چسب های طولی قبلی میزنیم.


برای اطلاع از جزییات بیشتر از وبسایت دکتر سهرابی دیدن فرمایید.

چسب زدن به روش دکتر حسینی

طبق دستور العمل دکتر حسینی ابتدا دو تکه چسب بلند به صورت طولی به بینی میزنیم. سپس چند تکه چسب عرضی بر روی چسب های قبلی میچسبانیم، این چسب‌ها به صورت پلکانی بر روی یکدیگر قرار میگیرند. در نهایت هم یک تکه چسب بر روی قسمت پایینی (بالاتر از نوک بینی) میزنیم.
می‌توانید دستورالعمل دکتر حسینی در رابطه با چسب زدن بینی را در این لینک بخوانید.

چسب زدن بینی به روش دکتر رجب پور

پس از نظافت پوست صورت و گونه ها و خشک شدن کامل پوست، ۵-۷ تکه چسب ۳ سانتیمتری را آماده کنید. چسب زدن را از قسمت پایین تیغه بینی و بالای نوک بینی شروع کنید به حالت پلکانی به سمت بالای بینی پیش بروید. سپس یک برش ۱۰ سانتیمتری را به شکل U پایین بینی بچسبانید و بار دیگر این کار را تکرار کنید. در آخر یک برش ۳ سانتیمتری در قسمت نوک بینی قرار دهید.
دکتر رجب پور در رابطه با چسب زدن بینی بعد از تزریق فیلر میگویند؛ چسب زدن بعد از تزریق فیلر نه تنها اثر مثبتی نخواهد داشت بلکه ممکن است بر اثر برخی اشتباهات عوارضی هم به دنبال داشته باشد.
برای اطلاعات بیشتر در رابطه با توصیه های دکتر رجب پور درباره چسب زدن بینی بعد از عمل میتوانید از طریق این لینک به سایت ایشان سربزنید.

نحوه چسب زدن بینی دکتر حسین ختمی

توصیه دکتر ختمی در رابطه با چسب زدن بینی را به اختصار برای شما عزیزان بیان میکنیم و توضیحات کامل را در ویدیوی ایشان مشاهده میفرمایید.
ابتدا یه چسب U شکل به صورت طولی به بینی میزنید، به صورتی که روی سوراخ های بینی را نپوشاند. سپس چسب های عرضی و کوتاهتر را بر روی آن میزنید. دکتر ختمی توصیه میکند برای استحکام بیشتر پیش از اتمام یک ماه دو لایه چسب روی بینی بزنید. به این صورت که مجدد چسب U شکل را بر روی بینی بزنید و چسب های عرضی را روی آن قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر ویدیوی زیر تماشا بفرمایید.
همچنین از طریق این لینک میتوانید توصیه های دکتر ختمی را ملاحظه بفرمایید.

چسب زدن دکتر خالقی

طبق نظر دکتر خالقی ابتدا پوست را تمیز کرده و سپس چسب U شکل را میزنید. سپس همانطور که در ویدیو میبینید یک نصفه چسب به صورت پشتیبان بر چسب U شکل میزنید. و از قسمت بالای نوک بینی شروع به زدن چسب های عرضی میکنید. بهتر است ویدیوی آموزشی دکتر خالقی را نیز تماشا کنید.

چسب زدن دکتر منافی

دکتر منافی توصیه میکنند ابتدا سه تکه چسب را به صورت افقی بر روی بینی بزنید و سپس چسب U شکل را بر روی بینی بزنید. از دو تکه چسب باریک برای استحکام و زیباسازی چسب U شکل استفاده کنید و در پایان هم دو تکه چسب عرضی بر تیغه بینی بزنید.
دکتر منافی مدت مناسب برای چسب زدن بینی را ۲-۶ هفته میدانند. و بیشتر از آن را فقط در شرایطی مجاز میدانند که بیمار پوست بینی بسیار ضخیمی داشته باشد.
توضیحات بیشتر را در ویدیوی زیر تماشا بفرمایید.

نحوه چسب زدن بینی دکتر طرزی

بعد از نظافت پوست بینی و گونه ها، اجازه دهید تا خشک شود. ابتدا چسب U شکل را بزنید و از قسمت بالاتر از نوک بینی شروع به چسباندن چسب های عرضی نمایید و تا بالای بینی ادامه دهید . حالا بار دیگر چسب U شکل را تکرار کنید.و مجدد چسب های عرضی را روی آن بچسبانید. سه برش چسب را به صورت عرضی روی چسب U شکل بچسبانید و در انتها دو تکه چسب باریک را به قسمت زیرین چسب U شکل بچسبانید تا اینکه زائده ی چسب را بپوشاند.
برای اطلاعات بیشتر از صفحه دکتر طرزی دیدن فرمایید.

چسب زدن بینی دکتر بشارتی زاده

ابتدا پوست را تمیز کنید و در ادامه چسب طولی زیرین بینی به شکل U شکل را بزنید. سپس چهار تکه چسب عرضی را به صورت پلکانی بزنید و نکته مهم این است که فشار زیادی به بینی نیاید و اینکه پره های بینی را نپوشاند. چسب زدن را تا بالای بینی ادامه دهید و در نهایت یک تکه چسب را بر قسمت بالای نوک بینی بزنید.
در ویدیوی زیر میتوانید جزيیات چسب زدن توسط خانم دکتر بشارتی زاده را مشاهده بفرمایید.
هم چنین میتوانید از صفحه دکتر بشارتی زاده دیدن فرمایید و از جزيیات بیشتر و دقیق‌تری بهره مند گردید.

نحوه چسب زدن بینی دکتر شهاب خسروی

پس تمیز کردن پوست چسب های عرضی را از پایین بینی به سمت بالای بینی انجام دهید . سپس چسب طولی را به شکل U بزنید و اضافه ی آنرا بچینید.و مجدد یک چسب به شکل U روی قبلی بچسبانید. در این مرحله مجدد چسب های عرضی را از پایین به بالا بچسبانید. به این صورت دولایه چسب بر روی بینی قرار خواهد گرفت.
برای دریافت جزییات بیشتر ویدیوی زیر را تماشا بفرمایید.

چسب زدن بینی دکتر سماواتی فرد

ابتدا با آب و صابون صورت را شستشو دهید. و سپس با پنبه و الکل تمیز کنید. اجازه دهید تا پوستتان کاملا خشک شود. در ادامه چسب طولی به شکل U را بزنید. مراقب باشید تا سوراخ های بینی تان را نپوشاند . ادامه ی چسب باید تا نزدیکی چشم ها برسد. این چسب از افتادگی نوک بینی جلوگیری میکند. حالا نوبت به چسب های عرضی رسیده، کافیست ۳ برش چسب را به صورت عرضی روی بینی بزنید و چیدمان پلکانی را رعایت کنید در اینجا کار به پایان میرسد.
برای اطلاعات بیشتر از صفحه دکتر سماواتی فرد دیدن فرمایید.
در ادامه ویدیوی چسب زدن بینی دکتر سماواتی فرد را تماشا کنید.

نحوه چسب زدن بینی دکتر جهاندیده

ابتدا دوش آبگرم (نه داغ) بگیرید تا چسب نرم شود و به راحتی کنده شود. سپس چسب را به آرامی از روی بینی برداشته و پوست خود را تمیز کنید. چسب اولی را به صورت U شکل به قسمت پایین بینی میزنیم، چسب دوم را به صورت عرضی بر روی چسب قبلی میزنید، طبق نظر دکتر جهاندیده این چسب را باید کمی محکم زد که ورم نوک بینی را بگیرد. به همین صورت پلکانی تا بالای بینی ادامه دهید. در قسمت های استخوانی بینی لزومی ندارد که که چسب محکم زده شود. همچنین تعداد و سایز چسب ها و تعداد لایه های چسب ها اهمیتی ندارد . مجدد چسب U شکل را میزنید و توجه داشته باشید که روی پره های بینی را ترجیحا نگیرد. برای بیمارانی که پوست چرب دارند یک روز درمیان و برای بیمارانی با پوست معمولی هفته ای دو بار تعویض چسب انجام دهند.

نحوه چسب زدن بینی دکتر ساریخانی

پس از شستشو با آب و صابون و یا شامپوی بچه، پوست را خشک کنید. ۳-۴ برش چسب را به شکل عرضی روی بینی بزنید و تا نزدیک پیشانی ادامه دهید. حالا یک چسب طولی در هر دو سمت بینی بزنید به شکلU .
دکتر ساریخانی توصیه میکند چسب زدن را ۱-۲ ماه ادامه دهید ولی در صورت بروز حساسیت چسب زدن را متوقف کنید. اگر بینی گوشتی دارید شاید نیاز باشد تا ۳ ماه ادامه دهید.
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر ساریخانی مراجعه بفرمایید.

نحوه چسب زدن بینی دکتر صوفی زاده

در هنگام کندن چسب بسیار با اهمیت است که پوست بلند نشود برای جلوگیری از این اتفاق حتما پیش از کندن دوش بگیرید تا چسب ها کاملا خیس بخورد و در زمان کندن چسب پوست را با انگشت نگهدارید تا بلند نشود. سپس با الکل تمیز کنید. سپس همانند ویدیو بینی را ماساژ دهید.
حالا چسب طولی را از زیر بینی بزنید و مراقب باشید سوراخ ها را نگیرد.سپس نوبت به چسب های عرضی میرسد که میبایست از بالا به پایین ۳-۴ تکه چسب را به شکل پلکانی بزنید.
برای اطلاعات بیشتر از وبسایت دکتر صوفی زاده دیدن فرمایید.

چسب زدن بینی دکتر مجید کاظمی

ابتدا پوست را تمیز کنید بهتر است ابتدا با آب ولرم یا خنک شستشو دهید و همینطور چسب ها خیس بخورد سپس اجازه دهید پوست خشک شود. بعد ۴ تکه چسب ۲۰ سانتی و تعدادی برش ۳ سانتی آماده کنید. ابتدا از بالای بینی شروع به چسب زدن به حالت پلکانی کنید. حدود ۳-۴ تکه چسب را از بالا به پایین بینی بزنید بعد مجدد لایه دوم چسب ها را از پایین به بالا بزنید. حالا نوبت به چسباندن تکه چسب ۲۰ سانتی رسیده ،‌چسب را در دو سمت نوک بینی قرار میدهید،‌ در قسمت وسط چسب ها را به هم میچسبانید و اضافه را قیچی کنید. بار دیگر از چسب ۲۰ سانتی کمک میگیرید و مانند مرحله ی قبل در دو سمت بینی بزنید. مانند مرحله قبل اضافه ی چسب را ببرید. حالا چسب کوچکی بر روی چسب طولی قبل بزنید.
نکته! هر قدر از عمل بینی بگذرد تعداد و حجم چسب ها کاسته میشود.
برای اطلاعات بیشتر از وبسایت دکتر مجید کاظمی دیدن فرمایید.

چسب زدن بینی دکتر مفرد

از قسمت بالای بینی چسب های کوتاه را به صورت عرضی روی بینی میزنید و تا نزدیکی نوک بینی ادامه میدهید. حالا نوبت به زدن چسب طولی رسیده پس از زدن چسب طولی اضافه را قیچی کنید و یک چسب کوچک دیگر به عنوان پشتیبان چسب طولی بر روی آن بزنید. لایه دوم چسب های عرضی را از پایین به سمت بالای بینی بزنید.
برای اطلاعات بیشتر از وبسایت دکتر مفرد دیدن فرمایید.

چسب زدن بینی بعد از آنزیم

روش کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم به این صورت است که در بینی های گوشتی با تزریق آنزیم هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم اقدام به کوچک کردن و فرم دهی بینی میشود. آنزیم استفاده شده خاصیت چربیسوزی دارد و کلسیم نیز باعث فرم دهی به بینی میشود.
توجه داشته باشید که چسب زدن بینی بعد از تزریق آنزیم با چسب زدن بینی بعد از عمل بینی متفاوت است . در ادامه آموزش چسب زدن بینی بعد از تزریق آنزیم را توسط خانم دکتر زینب فرخ میبینیم.

نظرات

حافظ
01/29/2023 - 10:50 صبح
مطلبتون فوق‌العاده جامعه! واقعا خسته نباشید. کاش در مورد چسب زدن بینی ترمیمی هم مطلبی رو کار کنید.
پاسخ
پاسخ شما:
ادمین
10/07/2023 - 10:50 صبح
ممنونم نظر لطف شماست🌹 در صورتیکه بینی شما عمل ترمیمی شده، پیشنهاد میکنم آموزش مراحل چسب زدن را از پزشک بخواهید، چون شرایط بینی ترمیمی حساس است و میبایست مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.